Skip to main content

#KızGibi Hareketi

“#KızGibi sözünü hakaret olarak kullanmak ergenlik çağındaki kızlar için yaralayıcıdır ve ergenlik zaten hassas bir dönem olduğundan dolayı, kızların özgüveni üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Biz, kızların özgüvenini ergenlik çağında ve sonrasında da koruyabilmesi için mücadele veriyoruz ve bir şeyi #KızGibi yapmanın harika bir şey olduğunu onlara göstererek bu mücadeleyi başlatıyoruz.”

Hakkımızda

2022 Mart ayında yayına başlayan kizgibiyap.com sitesinin genel yayın yöneticisi Selime Tatlıpınar, Üsküdar Üniversitesi’nde Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü okumakta; aynı zamanda reklamcılık bölümü ile ÇAP yapmaktadır.

İş hayatında kadınlara karşı yaşıtılan eşitsizlik, zorbalık ve haksızlıklara karşı genç nesillere ilham olabilmek amacıyla; bildiğimiz bilmediğimiz, önemli başarıla imza atan kadınları bir araya toplayarak “kız gibi” yapmanın zayıflık değil, olması gerektiği gibi – güçlü bir duruş olduğunu göstermek amaçlandı.

Parmak izini andıran logomuz, tıpkı parmak izlerimiz gibi eşsiz kadınları temsil ederken aynı zamanda kesilmiş dairesel çizgiler ile bilgeliği ve tecrübeyi yansıtıyor.

Kariyerinde başarılı olmak isteyen genç kadınlara ilham olacak başarı hikayeleri ve sektördeki gelişmelere yer verip aynı zamanda faydalı kariyer tavsiyeleri yazıları ile ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi sunmaya çalışıyoruz.

Künye

Genel Yayın Yönetmeni
Selime TATLIPINAR selimetatlipinar@outlook.com
Haber & Yayın Koordinatörü
Selime TATLIPINAR selimetatlipinar@outlook.com
Yazı İşleri Koordinatörü
Selime TATLIPINAR selimetatlipinar@outlook.com

İletişim

Telefon
0 (216) 400 22 22
Instagram
@kiz.gibi.yapTakip Et
Twitter
@kizgibiyapcomTakip Et