Skip to main content

Profesyonel bir profil fotoğrafı kullanın.

Profil fotoğrafınız profesyonel ve güncel olmalı, işverenler ve İK buna dikkat etmektedir. Tatilde veya düğünde çekilmiş bir fotoğraf, size yardımcı olmayabilir.

Profilinizi sürekli güncelleyin.

Profilinizin güncel olması ve hesabınızı aktif kullanmanız profilinizi ziyaret edenlerin etkilenmesini sağlayabilir. Ayrıca aldığınız sertifikaları ve eğitimleri de eklemeyi unutmayın. Web siteniz ya da medium, blog gibi hesaplarınız varsa profilinize link ekleyin.

Anahtar kelimeler kullanın.

İşverenler ve ik personelleri arama yaptığında, LinkedIn algoritması anahtar kelimelere göre sonuçlar çıkartmaktadır. Uzmanlığınızla ilgili anahtar kelimeleri profilinize eklemeyi unutmayın.

Gruplara ve topluluklara katılın.

Hem uzmanlığınız üzerine güncel bilgileri takip etmek, hem de bu konular hakkında sohbetlere katılabilmek için gruplara ve topluluklara katılabilirsiniz. Bu şekilde ilgilendiğiniz işler üzerine network da geliştirebilirsiniz.

URL’yi özelleştirin.

LinkedIn hesabınızın bağlantı URL’sini “adınız-soyadınız” şeklinde değiştirmek iyi olacaktır.

Çalıştığınız projeleri profilinize ekleyin.

Projelerinizi profilinize ekleyin ve güncel tutun. Bitirdiğiniz işlerle ilgili paylaşım yapabilirsiniz. Şirketler işe alım yaparken deneyime ve projelere bakabiliyor.

Yeteneklerinizi ekleyin.

Profilinizdeki yetenekler kısmına uzmanlığınızla ilgili şeyleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızdan onay istemeyi unutmayın, böylece konuyla ilgili aramalarda üste çıkabilirsiniz.

Kaynak

Leave a Reply